0%

راهکار کاهش هزینه های فیزیوتراپی در کلینیک آرنیکا؛ بیمه خدمات درمانی

بیمه

امتیاز دهید

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی، شاخه ای از مراقبت های بهداشتی و درمانی مبتنی بر نوع آسیب دیدگی است. این علم، از دانش و مهارت خود برای بهبود طیف وسیعی از شرایط مرتبط با سیستم های مختلف بدن استفاده می کند. شرایط مختلف بدنی که نیاز به فیزیوتراپی پیدا می کند، شامل موارد زیر است:

 • بیماری های عصبی (سکته مغزی، MS، پارکینسون)
 • اختلالات عضلانی (کمر درد، آسیب های ورزشی، آرتروز و …)
 • مشکلات قلب و عروق (بیماری مزمن قلب، توان بخشی پس از حمله قلبی)
 • مشکلات تنفسی ( آسم، انسداد مزمن ریوی، فیبروز کیستیک)
 • و…

علم فیزیوتراپی برای بازگرداندن عملکرد طبیعی بدن، از کارکرد عضلات و مفاصل استفاده می کند. بنابراین، بیماران برای بهبودی پس از جراحی، افزایش تحرک و بهبود قدرت یا تعادل از فیزیوتراپی استفاده می کنند.

فیزیوتراپی در حالی که به بهبود ناتوانی ها کمک می کند، فرد را قادر می سازد تا به فعالیت روزانه خود بپردازد و استقلال داشته باشد؛ به علاوه با روش های ایمن و شفا بخش می تواند به بیمار در بازیابی حرکت و قدرت کمک کند. برای بیماران در هر سنی، از کودکان گرفته تا افراد سالخورده، ترمیم عضلات، تسکین سفتی مفاصل و بازیابی انعطاف پذیری، به واسطه تجویز فیزیوتراپی ممکن می شود.

متخصص فیزیوتراپی (فیزیوتراپیست)

همان طور که می دانیم، هنگامی که فرد دچار آسیب می شود و از درد مزمن یا تحرک محدود رنج می برد، متخصص فیزیوتراپی یا فیزیوتراپیست در این مسیر به بیمار کمک می کند. فیزیوتراپیست ها در تخصص های مختلفی در بهداشت و فعالیت های مراقبتی و درمانی فعالیت می کنند. علاوه بر این، برخی از فیزیوتراپیست ها در آموزش، تحقیقات و مدیریت خدمات نقش دارند. همچنین، فیزیوتراپیست به فرد کمک می کند تا درد خود را از طریق تمرینات فیزیوتراپی طی جلسات متوالی کنترل و درمان کند.

فیزیوتراپیست ها، از طریق تمرینات ورزشی، تکنیک های دستی، ماساژ درمانی، آموزش و مشاوره به افراد آسیب دیده، بیماری و ناتوانی را درمان می کنند. متخصصین فیزیوتراپی، همچنین سلامتی را برای افراد در هر سنی حفظ می کند و به بیماران در کنترل درد و جلوگیری از بیماری کمک می کند. این متخصصین، به بیمارانی را که دارای شرایط مزمن و جراحت های پس از جراحی هستند، کمک می کند.

علم فیزیوتراپی و فیزیوتراپیست ها در بیشتر مواقع برای کنترل درد و بهبود تحرک بیماران اختلالات عصبی و یا آرتروز موثر و کارآمد هستند. یک فیزیوتراپیست برای کمک به تسکین درد از حرکت فیزیکی و تجهیزات ورزشی درمانی مانند تردمیل، توپ های ورزشی و درمانی، وزنه ها و موارد ورزشی دیگر استفاده می کند. در صورت لزوم، یک فیزیوتراپیست نیز همزمان با پزشکان به تجویز دارو می پردازد.

مطلب پیشنهادی  فیزیوتراپی و درمان التهاب همسترینگ

فیزیوتراپی و بیمه خدمات درمانی

بیمه خدمات درمانی

همان طور که می دانیم، موانع حرکتی در افراد می تواند کل زندگی را تحت تأثیر قرار داده و بعداً وضعیت را بدتر کند. بدیهی است که بیمار برای شرکت در جلسات فیزیوتراپی باید هزینه ای که بسته به نوع آسیب دیدگی متفاوت است، بپردازد. بنابراین لازم است افرادی که با موانع حرکتی دست و پنجه نرم می کنند، برای این مسئله راه چاره ای بیندیشند. آنها می توانند برای ارزان تر شدن هزینه درمانشان از بیمه های درمانی که خدمات فیزیوتراپی را پوشش می دهند، استفاده کنند.

برنامه های بیمه درمانی فقط شامل مشاوره فیزیوتراپی نیستند، بلکه معمولا تمامی خدمات فیزیوتراپی که در بهبود و درمان تاثیر می گذارند را شامل می شود. آسیب دیدگی های مکرر، شرایط پزشکی و مشکلات رشد و نمو در افراد مختلف، می تواند سبب نیاز به بیمه فیزیوتراپی شود. بیشتر افراد نیازی به پوشش بیمه فیزیوتراپی را احساس نمی کنند و در صورت بروز آسیب غیر منتظره، مجبورند هزینه های فیزیوتراپی را خودشان بپردازند.

مراکز فیزیوتراپی برای مقرون به صرفه بودن خدمات فیزیوتراپی با بیمه های مختلف قرارداد منعقد می کنند. بیشتر بیمه ها، هزینه خدمات فیزیوتراپی که از نظر پزشکی ضروری است و تحت نظارت یک متخصص فیزیوتراپی ارائه می شوند، را می پردازند. واضح است که هزینه درمان فیزیوتراپی با بیمه کمتر می شود، اما بیشتر مواقع، رایگان نیست. در این مواقع، فیزیوتراپیست یا شرکت بیمه می تواند بیمار را مطلع کند که آیا بیمه، خدمات بیمه فیزیوتراپی تجویز شده توسط پزشک را برای بیمار پوشش می دهند یا فقط درصدی از آن را می پردازند.

به طور کلی، معمولا، مبلغی توسط شرکت بیمه به بیمار پرداخت خواهد شد و مبلغ باقیمانده، به عهده بیمار خواهد بود. اگر بیمه فقط درصد کمی از هزینه خدمات فیزیوتراپی بیمار را تحت پوشش قرار دهد، می توان اطلاعات مربوط به بیمه فیزیوتراپی را از دفاتر و سایت بیمه کسب کرد. برخی از فیزیوتراپیست خدماتی را ارائه می دهند که ممکن است تحت پوشش برنامه های بیمه نباشند. نمونه هایی از این خدمات شامل برنامه های تناسب اندام و سلامتی، تقویت عملکرد ورزشی، ماساژ های ریلکسی، کلاس های آموزش بهداشت و برخی برنامه های پیشگیری هستند.

ارزیابی اولیه و مشاوره فیزیوتراپی بیمار با فیزیوتراپیست، می تواند مشخص کند که بیمار چه نوع درمانی نیاز دارد. به علاوه می تواند مشخص کند برنامه جلسات و طول جلسات فیزیوتراپی بیمار چگونه خواهد بود. یک قرار ملاقات فیزیوتراپی معمولاً بین 30 تا 120 دقیقه طول می کشد و هزینه خدمات فیزیوتراپی، بستگی به نیاز درمانی خاص بیمار دارد. هر نوع خدمات فیزیوتراپی قیمت متفاوتی دارد و اگر خدمات فیزیوتراپی، تحت پوشش بیمه فیزیوتراپی نباشد نیز به اطلاع بیمار می رسد.

کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا در اهواز برای رفاه حال مشتریان، با بیمه های درمانی مختلفی قرارداد دارد. این مرکز فیزیوتراپی در اهواز با بیمه سامان، بیمه تجارت نو، بیمه ملت، بیمه ملی و بیمه بانک تجارت، طرف قرارداد است. شرکت های بیمه می توانند شامل هزینه های درمانی مختلف شود. هزینه های فیزیوتراپی نیز با استفاده از بیمه درمانی، مناسب و مقرون به صرفه انجام می شود.

مطلب پیشنهادی  فیزیوتراپی منیسک زانو

بیمه در فیزیوتراپی آرنیکا، شامل همه ارزیابی های اولیه، استفاده از وسایل ورزشی، نوع برنامه های درمانی و بسیاری موارد دیگر می شود. انواع توانبخشی ها، فیزیوتراپی در منزل، فیزیوتراپی بعد از عمل جراحی و شکستگی ها را نیز می توان با بیمه سامان، بیمه تجارت نو، بیمه سرمد، بیمه ایران، بیمه بانک ملت، بیمه بانک ملی و بیمه بانک تجارت انجام داد.

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه تجارت نو

بیمه تجارت نو

فیزیوتراپی آرنیکا با بیمه تجارت نو برای ارائه خدمات فیزیوتراپی قرارداد دارد. با مراجعه به سایت بیمه تجارت نو می توان اطلاعات زیادی از نوع بیمه درمانی و سایر موارد مرتبط با آن، کسب کرد.

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه بانک ملت

فیزیوتراپی آرنیکا با بیمه ملت برای ارائه خدمات فیزیوتراپی قرارداد دارد. با مراجعه به سایت بیمه ملت می توان اطلاعات زیادی از نوع بیمه خدمات درمانی، انواع خسارات درمانی و سایر موارد مرتبط با آن، کسب کرد.

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه بانک ملی

فیزیوتراپی آرنیکا با بیمه ملی برای ارائه خدمات فیزیوتراپی قرارداد دارد. با مراجعه به سایت بیمه بانک ملی می توان اطلاعات زیادی از انواع خسارات درمانی و موارد مرتبط با آن، کسب کرد.

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه ایران

بیمه ایران

فیزیوتراپی آرنیکا با بیمه ایران برای ارائه خدمات فیزیوتراپی قرارداد دارد. با مراجعه به وب سایت بیمه ایران می توان اطلاعات زیادی از نوع بیمه خدمات درمانی و انواع خسارات درمانی کسب کرد.

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه سرمد

بیمه سرمد

فیزیوتراپی آرنیکا با بیمه سرمد برای ارائه خدمات فیزیوتراپی قرارداد دارد. با مراجعه به سایت بیمه سرمد می توان اطلاعات زیادی از نوع بیمه خدمات درمانی و انواع خسارات درمانی کسب کرد.

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه بانک تجارت

فیزیوتراپی آرنیکا با بیمه بانک تجارت برای ارائه خدمات فیزیوتراپی قرارداد دارد. با مراجعه به سایت بیمه بانک تجارت می توان اطلاعات زیادی از نوع بیمه خدمات درمانی و انواع خسارات درمانی کسب کرد.

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه سامان

بیمه سامان

فیزیوتراپی آرنیکا با بیمه سامان برای ارائه خدمات فیزیوتراپی قرارداد دارد. با مراجعه به سایت بیمه سامان می توان اطلاعات زیادی از بیمه خدمات درمانی و سایر موارد کسب کرد.

همچنین، کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا که به عنوان مجهزترین و بهترین مرکز فیزیوتراپی در اهواز به شمار  می رود، در سال اخیر سعی خود را برای انعقاد قرارداد با سایر بیمه ها کرده است تا گامی در مسیر آسایش همشهریان عزیز گذاشته باشد. در این مرکز فیزیوتراپی در اهواز، نوبت دهی به صورت آنلاین انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا مراجعه کنید.

فیزیوتراپی

بیمهبیمه ایرانبیمه بانک تجارتبیمه بانک ملتبیمه بانک ملیبیمه تجارت نوبیمه خدمات درمانیبیمه درمانیبیمه سامانبیمه سرمدبیمه فیزیوتراپیفیزیوتراپیکلینیک فیزیوتراپی آرنیکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code