0%

شرکت های بیمه خدمات درمانی طرف قرارداد با فیزیوتراپی آرنیکا

بیمه

شرکت های بیمه خدمات درمانی طرف قرارداد با فیزیوتراپی آرنیکا

5/5 - (1 امتیاز)

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی، شاخه ای از مراقبت های بهداشتی و درمانی مبتنی بر نوع آسیب دیدگی است. این علم، از دانش و مهارت خود برای بهبود طیف وسیعی از شرایط مرتبط با سیستم های مختلف بدن استفاده می کند. شرایط مختلف بدنی که نیاز به فیزیوتراپی پیدا می کند، شامل موارد زیر است:

 • بیماری های عصبی (سکته مغزی، MS، پارکینسون)
 • اختلالات عضلانی (کمر درد، آسیب های ورزشی، آرتروز و…)
 • مشکلات قلب و عروق (بیماری مزمن قلب، توان بخشی پس از حمله قلبی)
 • مشکلات تنفسی ( آسم، انسداد مزمن ریوی، فیبروز کیستیک)
 • و…

علم فیزیوتراپی برای بازگرداندن عملکرد طبیعی بدن، از کارکرد عضلات و مفاصل استفاده می کند. بنابراین، بیماران برای بهبودی پس از جراحی، افزایش تحرک و بهبود قدرت یا تعادل، از فیزیوتراپی استفاده می کنند.

فیزیوتراپی در حالی که به بهبود ناتوانی ها کمک می کند، فرد را قادر می سازد تا به فعالیت روزانه خود بپردازد و استقلال داشته باشد؛ به علاوه با روش های ایمن و شفا بخش می تواند به بیمار در بازیابی حرکت و قدرت کمک کند. برای بیماران در هر سنی، از کودکان گرفته تا افراد سالخورده، ترمیم عضلات، تسکین سفتی مفاصل و بازیابی انعطاف پذیری، به واسطه تجویز فیزیوتراپی ممکن می شود.

متخصص فیزیوتراپی (فیزیوتراپیست)

همان طور که می دانیم، هنگامی که فرد دچار آسیب می شود و از درد مزمن یا تحرک محدود رنج می برد، متخصص فیزیوتراپی یا فیزیوتراپیست در این مسیر به بیمار کمک می کند. فیزیوتراپیست ها در تخصص های مختلفی در بهداشت و فعالیت های مراقبتی و درمانی فعالیت می کنند.

علاوه بر این، برخی از فیزیوتراپیست ها در آموزش، تحقیقات و مدیریت خدمات نقش دارند. همچنین، فیزیوتراپیست به فرد کمک می کند تا درد خود را از طریق تمرینات فیزیوتراپی طی جلسات متوالی کنترل و درمان کند.

فیزیوتراپیست ها، از طریق تمرینات ورزشی، تکنیک های دستی، ماساژ درمانی، آموزش و مشاوره به افراد آسیب دیده، بیماری و ناتوانی را درمان می کنند. متخصصین فیزیوتراپی، همچنین سلامتی را برای افراد در هر سنی حفظ می کند و به بیماران در کنترل درد و جلوگیری از بیماری کمک می کند.

این متخصصین، به بیمارانی را که دارای شرایط مزمن و جراحت های پس از جراحی هستند، کمک می کند.علم فیزیوتراپی و فیزیوتراپیست ها در بیشتر مواقع برای کنترل درد و بهبود تحرک بیماران اختلالات عصبی و یا آرتروز، موثر و کارآمد هستند.

یک فیزیوتراپیست برای کمک به تسکین درد از حرکت فیزیکی و تجهیزات ورزشی درمانی مانند تردمیل، توپ های ورزشی و درمانی، وزنه ها و موارد ورزشی دیگر استفاده می کند. در صورت لزوم، یک فیزیوتراپیست نیز همزمان با پزشکان به تجویز دارو می پردازد.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی و بیمه خدمات درمانی

همان طور که می دانیم، موانع حرکتی در افراد می تواند کل زندگی را تحت تأثیر قرار داده و بعداً وضعیت را بدتر کند. بدیهی است که بیمار برای شرکت در جلسات فیزیوتراپی باید هزینه ای که بسته به نوع آسیب دیدگی متفاوت است، بپردازد.

بنابراین لازم است افرادی که با موانع حرکتی دست و پنجه نرم می کنند، برای این مسئله راه چاره ای بیندیشند. آنها می توانند برای ارزان تر شدن هزینه درمانشان از بیمه های درمانی که خدمات فیزیوتراپی را پوشش می دهند، استفاده کنند.

برنامه های بیمه خدمات درمانی فقط شامل مشاوره فیزیوتراپی نیستند، بلکه معمولا تمامی خدمات فیزیوتراپی که در بهبود و درمان تاثیر می گذارند را شامل می شود. آسیب دیدگی های مکرر، شرایط پزشکی و مشکلات رشد در افراد مختلف، می تواند سبب نیاز به بیمه فیزیوتراپی شود. بیشتر افراد نیازی به پوشش بیمه فیزیوتراپی را احساس نمی کنند و در صورت بروز آسیب غیر منتظره، مجبورند هزینه های فیزیوتراپی را خودشان بپردازند.

مراکز فیزیوتراپی برای مقرون به صرفه بودن خدمات فیزیوتراپی با بیمه های مختلف قرارداد منعقد می کنند. بیشتر بیمه ها، هزینه خدمات فیزیوتراپی که از نظر پزشکی ضروری است و تحت نظارت یک متخصص فیزیوتراپی ارائه می شوند، را می پردازند.

واضح است که هزینه درمان فیزیوتراپی با بیمه کمتر می شود، اما بیشتر مواقع، رایگان نیست. در این مواقع، فیزیوتراپیست یا شرکت بیمه می تواند بیمار را مطلع کند که آیا بیمه، خدمات بیمه فیزیوتراپی تجویز شده توسط پزشک را برای بیمار پوشش می دهند یا فقط درصدی از آن را می پردازند.

به طور کلی، معمولا مبلغی توسط شرکت بیمه به بیمار پرداخت خواهد شد و مبلغ باقیمانده، به عهده بیمار خواهد بود. اگر بیمه فقط درصد کمی از هزینه خدمات فیزیوتراپی بیمار را تحت پوشش قرار دهد، می توان اطلاعات مربوط به بیمه فیزیوتراپی را از دفاتر و سایت بیمه کسب کرد.

برخی از فیزیوتراپیست ها، خدماتی را ارائه می دهند که ممکن است تحت پوشش برنامه های بیمه نباشند. نمونه هایی از این خدمات شامل برنامه های تناسب اندام و سلامتی، تقویت عملکرد ورزشی، ماساژ های ریلکسی، کلاس های آموزش بهداشت و برخی برنامه های پیشگیری هستند.

ارزیابی اولیه و مشاوره فیزیوتراپی بیمار با فیزیوتراپیست، می تواند مشخص کند که بیمار چه نوع درمانی نیاز دارد. به علاوه می تواند مشخص کند برنامه جلسات و طول جلسات فیزیوتراپی بیمار چگونه خواهد بود. یک قرار ملاقات فیزیوتراپی معمولاً بین 30 تا 120 دقیقه طول می کشد و هزینه خدمات فیزیوتراپی، بستگی به نیاز درمانی خاص بیمار دارد.

هر نوع خدمات فیزیوتراپی قیمت متفاوتی دارد و اگر خدمات فیزیوتراپی، تحت پوشش بیمه فیزیوتراپی نباشد نیز به اطلاع بیمار می رسد.کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا در اهواز برای رفاه حال مشتریان، با بیمه های درمانی مختلفی قرارداد دارد.

این مرکز فیزیوتراپی در اهواز با بیمه بانک تجارت، بیمه بانک ملی ایران، بیمه بانک ملت، بیمه بانک سپه، بیمه تجارت نو، بیمه سامان، بیمه ایران، بیمه البرز، بیمه سرمد، بیمه رازی، بیمه دانا و بیمه کوثر، طرف قرارداد است. شرکت های بیمه می توانند شامل هزینه های درمانی مختلف شود. هزینه های فیزیوتراپی نیز با استفاده از بیمه درمانی، مناسب و مقرون به صرفه انجام می شود.

بیمه خدمات درمانی

بیمه در فیزیوتراپی آرنیکا، شامل همه ارزیابی های اولیه، استفاده از وسایل ورزشی، نوع برنامه های درمانی و بسیاری موارد دیگر می شود. انواع توانبخشی ها، فیزیوتراپی در منزل، فیزیوتراپی بعد از عمل جراحی و شکستگی ها را نیز می توان با بیمه بانک تجارت، بیمه بانک ملی ایران، بیمه بانک ملت، بیمه بانک سپه، بیمه تجارت نو، بیمه سامان، بیمه ایران، بیمه البرز، بیمه سرمد، بیمه رازی، بیمه دانا و بیمه کوثر انجام داد.

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه بانک تجارت
مطلب پیشنهادی  فیزیوتراپی شانه منجمد یا شانه یخ زده

فیزیوتراپی آرنیکا با بیمه بانک تجارت برای ارائه خدمات فیزیوتراپی قرارداد دارد. با مراجعه به سایت بیمه بانک تجارت می توان اطلاعات زیادی از نوع بیمه خدمات درمانی و انواع خسارات درمانی کسب کرد.

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه بانک ملی

فیزیوتراپی آرنیکا با بیمه ملی برای ارائه خدمات فیزیوتراپی قرارداد دارد. با مراجعه به سایت بیمه بانک ملی می توان اطلاعات زیادی از انواع خسارات درمانی و موارد مرتبط با آن، کسب کرد.

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه بانک ملت

فیزیوتراپی آرنیکا با بیمه ملت برای ارائه خدمات فیزیوتراپی قرارداد دارد. با مراجعه به سایت بیمه ملت می توان اطلاعات زیادی از نوع بیمه خدمات درمانی، انواع خسارات درمانی و سایر موارد مرتبط با آن، کسب کرد.

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه بانک سپه

اخیرا مرکز فیزیوتراپی آرنیکا، طرف قرارداد با بیمه بانک سپه شده است. برای کسب اطلاعات از مزایای این بیمه می توان به سایت بیمه بانک سپه مراجعه کرد.

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه تجارت نو

فیزیوتراپی آرنیکا با بیمه تجارت نو برای ارائه خدمات فیزیوتراپی قرارداد دارد. با مراجعه به سایت بیمه تجارت نو می توان اطلاعات زیادی از نوع بیمه درمانی و سایر موارد مرتبط با آن، کسب کرد.

بیمه تجارت نو

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه سامان

فیزیوتراپی آرنیکا با بیمه سامان برای ارائه خدمات فیزیوتراپی قرارداد دارد. با مراجعه به سایت بیمه سامان می توان اطلاعات زیادی از بیمه خدمات درمانی و سایر موارد دریافت کرد.

بیمه سامان

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه ایران

فیزیوتراپی آرنیکا با بیمه ایران برای ارائه خدمات فیزیوتراپی قرارداد دارد. با مراجعه به وب سایت بیمه ایران می توان اطلاعات زیادی از نوع بیمه خدمات درمانی و انواع خسارات درمانی به دست آورد.

بیمه ایران

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه البرز

بیمه البرز نیز مانند چند بیمه دیگر، به تازگی به بیمه های طرف قرارداد فیزیوتراپی آرنیکا افزوده شده است. اطلاعات دقیقتر را می توان از سایت بیمه البرز دریافت کرد.

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه سرمد

فیزیوتراپی آرنیکا با بیمه سرمد برای ارائه خدمات فیزیوتراپی قرارداد دارد. با مراجعه به سایت بیمه سرمد می توان اطلاعات زیادی از نوع بیمه خدمات درمانی و انواع خسارات درمانی کسب کرد.

بیمه سرمد

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه رازی

بیمه رازی نیز یکی از بیمه های طرف قرارداد فیزیوتراپی آرنیکا است. برای اطلاع از مزایای این بیمه می توان به سایت بیمه رازی مراجعه کرد.

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه دانا

فیزیوتراپی آرنیکا با بیمه دانا نیز قرارداد دارد. با مراجعه به سایت بیمه دانا می توان اطلاعات دقیق تری درباره مزایای این بیمه کسب کرد.

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا طرف قرارداد با بیمه کوثر

بیمه کوثر نیز به تازگی به مجموعه بیمه های طرف قرار داد فیزیوتراپی آرنیکا افزوده شده است. با مراجعه به سایت بیمه کوثر می توان اطلاعات زیادی از نوع بیمه خدمات درمانی و سقف انواع خسارات درمانی کسب کرد.

همچنین، کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا که به عنوان مجهزترین و بهترین مرکز فیزیوتراپی در اهواز به شمار  می رود، در سال اخیر سعی خود را برای انعقاد قرارداد با سایر بیمه ها کرده است تا گامی در مسیر آسایش همشهریان عزیز گذاشته باشد.

در این مرکز فیزیوتراپی در اهواز، نوبت دهی به صورت آنلاین انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا مراجعه کنید.

سوالات متداول

 1. فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی یکی از رشته های علمی با سابقه است که به درمان، پیشگیری و توانبخشی افراد دارای ناتوانی می پردازد. این علم به عنوان یک علم قدیمی، با استفاده از فعالیت های بدنی به بهبودی افراد کمک می کند. البته تکنولوژی نیز به کمک این علم آمده و آن را کامل کرده است.

 1. چگونه می توان هزینه فیزیوتراپی را کاهش داد؟

با وجود اینکه فیزیوتراپی، یک روش درمانی مطمئن است؛ ولی همانطور که می دانیم، یک روش درمانی زمان بر بوده و شامل هزینه زیادی می شود. البته بیمه به عنوان یک روش خوب برای کاهش هزینه های برنامه فیزیوتراپی ارائه شده است.

 1. آیا بیمه خدمات درمانی، برنامه های فیزیوتراپی را پوشش می دهد؟

بله، بیمه به عنوان یکی از خدمات با اهمیت در جهت درمان، می تواند هزینه های فیزیوتراپی را تا سقف معین شده در بیمه نامه پوشش دهد.

 1. بیمه خدمات درمانی کدامیک از هزینه های فیزیوتراپی را پوشش می دهد؟

بیمه خدمات درمانی برای برنامه های فیزیوتراپی شامل تمامی مشاوره ها و همه خدمات توانبخشی می شود. آسیب دیدگی های مکرر، شرایط پزشکی و مشکلات رشد در افراد مختلف از جمله مواردی است که شامل بیمه فیزیوتراپی می شود. البته با توجه به نوع بیمه باید به سایت بیمه مذکور برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کرد.

 1. چرا باید برای فیزیوتراپی از بیمه خدمات درمانی استفاده کرد؟

فیزیوتراپی بسیاری از نگرانی ها درباره ساختار بدن و وضعیت بد قرارگیری هر اندام را برطرف می کند. همچنین فیزیوتراپی در طول مدتی که با آن سر و کار داریم به یک برنامه سلامت شخصی تبدیل می شود. بنابراین، قرار گرفتن تحت پوشش بیمه درمانی برای فیزیوتراپی ایده خوبی است؛ زیرا این برنامه سلامت شخصی، مدت زمان زیادی طول می کشد و هر بیمار برای تکمیل یک برنامه درمانی باید چندین بار به فیزیوتراپیست مراجعه کند. به همین دلیل، بیمه خدمات درمانی کمک می کند تا هزینه درمان های فیزیوتراپی منظم، مقرون به صرفه تر باشد و کیفیت زندگی را بهبود ببخشد.

 1. کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا با کدام بیمه های خدمات درمانی طرف قرار داد است؟

مرکز فیزیوتراپی آرنیکا جهت رفاه حال مشتریان، طرف قرار داد با مطرح ترین بیمه های خدمات درمانی کشور است. این بیمه ها شامل بیمه بانک تجارت، بیمه بانک ملی ایران، بیمه بانک ملت، بیمه بانک سپه، بیمه تجارت نو، بیمه سامان، بیمه ایران، بیمه البرز، بیمه سرمد، بیمه رازی، بیمه دانا و بیمه کوثر می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code