0%

واحدهای درمانی

1

الکتروتراپی

الکتروتراپی یکی از روش های پر کاربرد درمانی در علم فیزیوتراپی است. در الکتروتراپی از امواج صوتی، امواج الکترومغناطیسی و جریان های الکتریکی در جهت تحریک اعصاب، تقویت عضلات نقاط مختلف بدن، کاهش درد، افزایش خونرسانی بافتی، کاهش ‌دردهای ‌متعاقب‌ صدمات ‌و ضایعات ‌ورزشی، کاهش اسپاسم عضلانی، کاهش سفتی بافت نرم، کاهش چسبندگی، افزایش دامنه حرکتی و بازگشت فعالیت جسمی و حرکتی استفاده می شود.

مطالعه بیشتر

2

تمرین درمانی

به طور کلی ورزش نقش کلیدی در حفظ سلامتی جسمی، حرکتی و روانی انسان ایفا می کند. با توجه به سبک زندگی ماشینی امروز نیز اهمیت ورزش کردن بیش تر از قبل نمایان است. ورزش درمانی یا تمرین درمانی یکی از روش های پر کاربرد در فیزیوتراپی است که نقش اساسی در احیاء توان حرکتی بیماران دارد.

مطالعه بیشتر

3

تکنیک های دستی

منوال تراپی یا تکنیک های دستی بخشی از روش های درمانی و پیشگیرانه در علم فیزیوتراپی است که به وسیله دست توسط فیزیوتراپیست انجام می شود. در تکنیک های دستی از روش های مختلف جهت کاهش التهاب و مشکلات عضلات، تاندون ها، رباط ها و مفاصل استفاده می شود. از طرفی مانوال تراپی زمانی که با مشاوره و آموزش اصولی همراه باشد،

مطالعه بیشتر

4

مکانوتراپی

بیمارانی که دچار محدودیت در حرکت مفاصل و عضلات خود هستند از تکنیک ها و دستگاه های مکانوتراپی یا حرکت درمانی جهت گسترش دامنه حرکتی و افزایش قدرت عضلانی خود استفاده می کنند. با استفاده از تجهیزات مکانوتراپی حرکات بسیار متنوع ورزشی توسط بیمار و با راهنمایی و نظارت فیزیوتراپیست انجام می شود.

مطالعه بیشتر

5

لیزر درمانی

لیزر درمانی از روش های کلیدی، مهم و پرکاربرد فیزیوتراپی در جهت تسریع ترمیم عضلات التهابی و آسیب دیده و بهبود آسیب های اسکلتی است. لیزرها به دو دسته کم توان Low level laser و پر توان High power laser تقسیم می شوند. از لیزرهای کم توان جهت تحریک عضلات برای ترمیم و از لیزرهای پر توان جهت دردهای مزمن و حاد استفاده می شود.

مطالعه بیشتر

6

ماساژ درمانی

استفاده از ماساژ جهت درمان آسیب ها و بیماری های جسمی و حرکتی از پرطرفدارترین، جذابترین و قدیمی ترین روش های درمانی در علم فیزیوتراپی است. در ماساژ پوست، عضلات، تاندون‌ها و رباط‌های بدن تحت لمس کردن طولانی، مالش، کوبش و ضربه زدن، لرزش، مشت و مال، فشار، تکان دادن، حرکات چرخشی عمیق و دیگر حرکات حساب شده قرار می‌گیرند.

مطالعه بیشتر

7

درای نیدلینگ

درای نیدلینگ یا سوزنکاری خشک یک روش درمانی موثر و پرکاربرد در علم فیزیوتراپی است. مهمترین کاربرد سوزن خشک بهبود و کاهش دردهای مزمن و طولانی عضلات بدن که به اصطلاح دردهای کهنه گفته می شود، است. در درای نیدلینگ از سوزن های باریک، بلند و محکم مشابه سوزن های طب سوزنی استفاده می شود. از این رو درای نیدلینگ به طب سوزنی بالینی نیز مشهور است.

مطالعه بیشتر

8

فیزیوتراپی تنفسی

فیزیوتراپی تنفسی یا فیزیوتراپی قفسه سینه مجموعه ای از روش‌هایی است که به پاکسازی راه‌ های هوایی و افزایش عملکرد دستگاه تنفس کمک می نماید. بیماران جراحی شده در ناحیه قفسه سینه، افراد دارای ضعف در عضلات سیستم تنفسی، بیماران سیستیک فیبریوزیس، پنومونی یا ذات الری آمبولی ریه، آبسه ریه، آمفیزم، آسم، برونشکتاری...

مطالعه بیشتر