0%
فیزیوتراپی کمر در اهواز

فیزیوتراپی کمر در اهواز

5/5 - (1 امتیاز)

فیزیوتراپی درمانی است که به بهبود حرکت و عملکرد مفاصل و عضلات کمک می‌کند. فیزیوتراپی کمر در اهواز به کمک فیزیوتراپی آرنیکا می‌تواند به کاهش کمردرد کمک کند و افراد را به زندگی و عملکرد عادی خود بازگرداند. همچنین می‌تواند به کاهش خطر آسیب مجدد به کمر کمک کند. فیزیوتراپیست‌ها از روش‌ها و تکنیک‌های متنوعی برای کمک به کمردرد استفاده می‌کنند. آن‌ها همچنین توصیه‌هایی در مورد مراقبت از کمر به مراجعان ارائه می‌دهند.

فیزیوتراپی کمر در اهواز

چرا برای درمان کمردرد در اهواز به فیزیوتراپی نیاز داریم؟

اگر کمردردی دارید که بعد از چند هفته بهبود نیافته است، بهتر است به یک دکتر کمر درد در اهواز مراجعه کنید. فیزیوتراپی می‌تواند برای انواع مختلف کمردرد مفید باشد. فیزیوتراپی ممکن است به موارد زیر کمک کند:

 • کمردرد غیر اختصاصی: منظور از کمر درد غیر اختصاصی، کمر دردی است که هیچ دلیلی (مانند یک بیماری یا آسیب پزشکی زمینه‌ای) برای آن شناسایی نشده است.
 • درد سیاتیک: این درد از کمر به پایین پاها گسترش می‌یابد و ممکن است به دلیل افتادگی دیسک (دیسک‌هایی در ستون فقرات وجود دارد) ایجاد شود.
 • کمردرد ناشی از پیری دیسک‌های ستون فقرات (بیماری دیسک دژنراتیو): زمانی که فضای اطراف نخاع باریک می‌شود، به نخاع فشار وارد می‌کند و باعث ایجاد کمر درد می‌شود.
 • فیزیوتراپی و درمان دیسک کمر: فیزیوتراپی یک روش درمان مفید، موثر و غیر تهاجمی برای درمان دیسک کمر به شمار می‌رود.

پزشک شما ممکن است شما را به یک متخصص فیزیوتراپی کمر در اهواز ارجاع دهد. همچنین در صورت احساس درد در ناحیه کمر خودتان نیز می‌توانید یک قرار ملاقات در مرکز فیزیوتراپی رزرو کنید. فیزیوتراپیست شما ممکن است فیزیوتراپی را به عنوان بخشی از یک بسته درمانی که شامل برنامه ورزشی، مسکن‌ها و حمایت روانی است، توصیه کند. داشتن ترکیبی از درمان‌هایی مانند این ممکن است بهترین شانس را برای خلاص شدن از کمردرد به شما بدهد. فیزیوتراپیست شما همچنین به شما کمک می‌کند تا بفهمید که چه چیزی باعث درد شما می‌شود تا بتوانید اقدامات لازم را برای مدیریت آن انجام دهید.

 

فیزیوتراپی، استئوپاتی یا کایروپراکتیک؟

فیزیوتراپیست‌ها، کایروپراکتیست‌ها و استئوپات‌ها همگی متخصصان سلامتی هستند که کمردرد را با درمان‌های دستی درمان می‌کنند، اما رویکرد آن‌ها برای درمان کمی متفاوت است.

 • فیزیوتراپیست‌ها بر بازگرداندن حرکت و عملکرد به کل بدن شما پس از اینکه تحت تأثیر بیماری یا آسیب قرار گرفتید تمرکز می‌کنند. آنها به نحوه تاثیر گذاری بر اعصاب، ماهیچه‌ها و استخوان‌های بدن شما می‌پردازند. آن‌ها با کمک ورزش درمانی و درمان‌های دستی می‌توانند به شما کمک کنند. فیزیوتراپیست‌ها شما را تشویق می‌کنند که به جای تکیه بر درمان‌های غیرفعال، در توانبخشی خود مشارکت فعال داشته باشید.
 • استئوپات‌ها به سلامت بدن شما به‌عنوان یک کل نگاه می‌کنند و هدفشان این است که مطمئن شوند همه استخوان‌ها، ماهیچه‌ها و مفاصل شما به خوبی با هم کار می‌کنند. آنها روی درمان‌های دستی تمرکز می‌کنند تا بدن شما را به حالت تعادل برگردانند.
 • کایروپرکتیک‌ها به درد گردن و کمر می‌پردازد. آن‌ها به بدن شما به عنوان یک کل نگاه می‌کنند و اینکه چگونه مشکلات استخوان‌ها، ماهیچه‌ها و مفاصل شما بر سیستم عصبی و سلامت عمومی شما تأثیر می‌گذارد. تمرکز آن‌ها روی دستکاری ستون فقرات است – اما ممکن است از تکنیک‌های دیگری نیز استفاده کنند.

تشخیص این که فیزیوتراپی کمر در اهواز برای شما مناسب‌تر است و یا کایروپراکتیک و استئوپاتی بر عهده متخصص دیسک کمر در اهواز یا دکتر کمر درد در اهواز است.

درمان کمر درد در اهواز

هنگام مراجعه برای درمان کمر درد در اهواز چه اتفاقی می‌افتد؟

هنگامی که برای اولین بار برای درمان کمر درد در اهواز به کلینیک معتبر در اهواز مراجعه می‌کنید، تاریخچه پزشکی شما مورد مطالعه قرار می‌گیرد. فیزیوتراپیست از شما در مورد هرگونه شرایط پزشکی، سبک زندگی، محیط کار و داروهایی که مصرف می‌کنید سوال خواهد کرد. فیزیوتراپیست‌ها همچنین می‌خواهند بدانند شما چه علائمی داشته‌اید و چه چیزی باعث تحریک آن‌ها می‌شود. در مرحله بعد، آن‌ها یک معاینه فیزیکی دقیق انجام می‌دهند، از جمله بررسی نحوه حرکت شما و نحوه عملکرد کمر شما. فیزیوتراپیست‌ها همچنین ممکن است یک ارزیابی عصبی انجام دهند تا ببینند اعصاب شما چقدر خوب کار می‌کنند.

مطلب پیشنهادی  حرکات اصلاحی در فیزیوتراپی

ممکن است لازم باشد زمانی که برای فیزیوتراپی می‌روید برخی از لباس‌هایتان را در بیاورید تا فیزیوتراپیست بتواند کمر شما را ببیند و معاینه کند. در صورت تمایل می‌توانید درخواست کنید که یک همراه داشته باشید. فیزیوتراپیست شما درمانی را که توصیه می‌کند و اینکه چگونه انتظار دارد این درمان به کمردرد شما کمک کند را توضیح خواهد داد. آن‌ها همچنین باید در مورد خطرات احتمالی درمان به شما هشدار دهند. اگر در مورد چیزی مطمئن نیستید، از پرسیدن نترسید. این مهم است که به طور کامل آنچه را که فیزیوتراپیست شما توصیه می‌کند درک کنید زیرا بر ادامه روند درمان شما موثر خواهد بود.

 

تکنیک‌های مورد استفاده در فیزیوتراپی کمر در اهواز

در این بخش به برخی از رایج‌ترین تکنیک‌ها برای فیزیوتراپی کمر در اهواز اشاره می‌کنیم:

 • درمان دستی: درمان دستی یا manual therapy یکی از موثرترین تکنیک‌ها برای درمان کمر درد است. هدف درمان دستی این است که کمر خود را به محدوده حرکتی طبیعی خود برگرداند. درمان دستی به این معنی است که فیزیوتراپیست شما حرکات فشاری سریع با دستان خود در نقطه خاصی از ستون فقرات شما انجام می‌دهد.
 • لیزر درمانی: لیزر درمانی سطح پایین (LLLT) توسط برخی فیزیوتراپیست‌ها برای درمان کمر درد استفاده می‌شود. LLLT یک درمان غیر تهاجمی است. اعتقاد بر این است که LLLT بر عملکرد سلول‌های بافت همبند (فیبروبلاست‌ها) تأثیر می‌گذارد، ترمیم بافت همبند را تسریع می‌بخشد و به عنوان یک عامل ضد التهابی عمل می‌کند.
 • ماساژ درمانی: ماساژ درمانی در اهواز می‌تواند تسکین و بهبود قابل توجهی را برای بسیاری از مشکلات کمر فراهم کند.
 • تمرین درمانی: تمرین درمانی را می‌توان رایج‌ترین تکنیک مورد استفاده در درمان کمر درد در اهواز دانست. طراحی تمرینات ورزشی مناسب توسط فیزیوتراپیست می‌تواند برای بهبود عملکرد عضلات کمر و تسکین درد بسیار مفید واقع شوند.
 • سوزن درمانی: طب سوزنی در فیزیوتراپی شامل قرار دادن سوزن های بسیار نازک به نواحی مختلف و نقاط استراتژیک بدن است. مطالعات علمی نشان داده‌اند که سوزن درمانی به برای درمان و تسکین کمر درد بسیار مفید است.

 

درمان کمر در اهواز

سخن آخر

شصت تا هشتاد درصد افراد در دوره‌ای از زندگی خود از کمردرد رنج می برند. درد در ناحیه کمر به علت‌های گوناگونی می‌تواند ایجاد شود. فیزیوتراپی درمانی غیر تهاجمی است که می‌تواند برای تسکین کمر دردهای شدید و مزمن بسیار موثر باشد. مرکز فیزیوتراپی آرنیکا مجهزترین و بهترین مرکز فیزیوتراپی کمر در اهواز و درمان کمردرد در اهواز است. در این مرکز از بهترین و به روزترین تکنیک‌های روز دنیا برای درمان کمر درد بهره گرفته می‌شود و از بهترین متخصص دیسک کمر در اهواز بهره می برد.

 

سوالات متداول

 1. فیزیوتراپی کمر درد برای چه مواردی مفید و موثر است؟

کمردرد غیر اختصاصی، کمردرد ناشی از پیری دیسک‌های ستون فقرات (بیماری دیسک دژنراتیو)، دیسک کمر و درد سیاتیک مواردی هستند که فیزیوتراپی کمر درد برای درمان آن‌ها موثر است.

 1. موثرترین تکنیک‌ها برای فیزیوتراپی کمر در اهواز کدامند؟

درمان دستی، ماساژ درمانی، لیزر درمانی، تمرین درمانی و سوزن درمانی موثرترین تکنیک‌ها برای فیزیوتراپی کمر درد به شمار می‌روند.

 1. اولین جلسه فیزیوتراپی کمر درد به چه شکل است؟

در اولین جلسه فیزیوتراپی کمر درد، سوالاتی درباره پیشینه پزشکی بیمار پرسیده می‌شود. همچنین معاینه فیزیکی بیمار صورت می‌پذیرد و روش درمانی مناسب به او پیشنهاد می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *