0%

فیزیوتراپی در منزل در اهواز با کلینیک آرنیکا

فیزیوتراپی در خانه

فیزیوتراپی در منزل در اهواز با کلینیک آرنیکا

4.3/5 - (6 امتیاز)

اهمیت فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپیست ها می توانند مشکلات مزمن و حاد را با فیزیوتراپی در منزل یا هوم ویزیت درمان کنند. فیزیوتراپیست در این روش به منزل بیمار مراجعه کرده و امکان راحتی بیمار، ارائه تمامی مراقبت ها به صورت شخصی، سرعت بخشی به روند بهبودی، رفع مشکل تحرک برای بیماران کم توان، مدیریت بهتر زمانی، مقرون به صرفه بودن مراقبت ها، حمایت و نظارت خانواده طی تمرینات را فراهم می کند. فیزیوتراپیست ها به دلیل دانشی که طی چند سال کسب کرده اند، به این نتیجه رسیده اند که از طریق فیزیوتراپی در خانه بهتر می توانند به بیماران کمک کنند تا تحرک خود را به دست آورند.

فیزیوتراپی به عنوان یکی از انواع مراقبت های بهداشتی درمانی، از روش هایی نظیر تکنیک های دستی، ورزش درمانی، الکتروتراپی و… استفاده می کند. هدف از این نوع مراقبت ها، بازگرداندن توانایی ها، حفظ و افزایش تحرک، قدرت و عملکرد بدنی است. فیزیوتراپیست ها به دلیل درک بهتری که از نحوه عملکرد بدن دارند و در مهارت های بالینی برای ارزیابی، تشخیص و درمان معلولیت آموزش دیده اند، می توانند به بیماران در بهبود جراحات و ناتوانی هایی مانند کمردرد، گردن درد، زانو درد، مشکلات رباط و… کمک کنند. فیزیوتراپی در بسیاری موارد به توانبخشی بیماران مبتلا به پارکینسون، فلج، سکته مغزی، مولتیپل اسکلروزیس و فلج مغزی کمک می کند.

کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا

کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا و خدمات آن

در کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا در اهواز، فیزیوتراپی برای دامنه وسیعی از شرایط پزشکی مانند درد مداوم، از جمله فیزیوتراپی آسیب های ورزشی و عضلانی، مراقبت های بعد از سکته مغزی، بیماری های مزمن ریوی، ماساژ درمانی مراقبت های سالمندان و اطفال، مراقبت های بعد از عمل های جراحی و… ارائه می شود. متخصصین کلینیک آرنیکا، با توجه به وضعیت بیمار و یا طبق نظر بیمار، برای فیزیوتراپی در منزل در اهواز آماده خدمات درمانی به همشهریان عزیز هستند.

به چند نمونه از امکانات و تجهیزات پیشرفته، روش های تخصصی و نوع خدمات رسانی کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا در اهواز در زیر اشاره ای کوتاه می کنیم:

 • روش های اثبات شده: برنامه های مراقبت سفارشی، رعایت پروتکل های مراقبت های بهداشتی در سطح جهانی و اقدامات مبتنی بر شواهد برای بهبودی بیمار در برنامه های فیزیوتراپی در خانه مرکز فیزیوتراپی آرنیکا در اهواز رعایت می شود.
 • ابزارهای اندازه گیری نتیجه: از تجهیزات و امکانات پذیرفته شده بین المللی برای نظارت بر نتایج بالینی بر اساس معیار و برای اطمینان از پیشرفت مطلوب، در کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا در اهواز مورد استفاده قرار می گیرد.
 • رویکرد بیمار محور: ایجاد یک رابطه درمانی با بیمار و خانواده از طریق ارتباط موثر برای مشارکت بیمار و نتایج بهتر در کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا در اهواز از ابتدا جز اصول درمانی مرکز بوده است.
 • مراقبت های فردی: اینکه هر بیمار با بیمار دیگر متفاوت است و نیازهای او نیز متفاوت است، به همه اثبات شده است. به همین دلیل کلینیک آرنیکا در برنامه فیزیوتراپی در منزل، برنامه مراقبت شخصی را برای هر بیمار به صورت جداگانه فراهم می کند.
 • صرفه جویی در هزینه و وقت بیمار: در کلینیک آرنیکا جلسات درمانی بیمار مطابق راحتی خودش و بدون استرس و انتظار، برنامه ریزی می شود.
 • فیزیوتراپی متحرک و کاردرمانی سیار: همچنین در مرکز فیزیوتراپی آرنیکا می توانید از فیزیوتراپی در منزل در اهواز (physiotherapy at home) با بهترین متخصصین بهره مند شوید.

فیزیوتراپی در منزل در اهواز

مزایای فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپیست های سیار، برخلاف فیزیوتراپیست هایی که در محیط کلینیک به درمان مشغول هستند، به ویزیت خانگی یا هوم ویزیت (home visit) می پردازند.

با اینکه بیماران و پزشکان کاملا از مزایای فیزیوتراپی در خانه (physiotherapy at home) آگاه هستند؛ در این قسمت چند مزیت اصلی فیزیوتراپی در منزل را مورد بحث قرار می دهیم، که نشان می دهد چگونه امروزه مراقبت های بهداشتی و درمانی بهبود بخشیده شده است.

 • ایمنی شخصی: مزیت اصلی فیزیوتراپی در منزل، ایمنی است، زیرا زحمت رفت و آمد به کلینیک فیزیوتراپی را از روی دوش فرد آسیب دیده و احتمالاً تحت استرس، برمی دارد. در طول سالها فعالیت به عنوان یک کلینیک فیزیوتراپی در اهواز، اغلب این مسئله که بیماران با درد شدید چگونه می توانند به مرکز فیزیوتراپی مراجعه کنند باعث تعجب است، مخصوصاً که خیلی از بیماران فقط برای مشاوره مجبور به طی مسیر رفت و برگشت بودند.

خیلی افراد با تحمل سختی بسیار خود را به مرکز فیزیوتراپی می رساندند، مثلا با وجود درد بسیار مجبور به رانندگی شده اند و یا با وجود آسیب هایی که ممکن است به ستون فقرات وارد شود به اجبار طی مسیر کرده اند. امروزه، به دلیل ملاحظات ایمنی، فیزیوتراپی در منزل محبوبیت زیادی پیدا کرده است. بنابراین، با هماهنگی و هنگامی که روز و زمان برای فیزیوتراپی در منزل تعیین می شود، یک فیزیوتراپیست به منزل بیمار مراجعه کرده و به ارزیابی و درمان آسیب دیدگی می پردازد.

 • ارزیابی: ارزیابی، پایه و اساس یک قرار ملاقات فیزیوتراپی و اساس درمان بیمار است. اگر بیماری و اختلال فرد درست تشخیص داده نشود، تمام درمان های فیزیوتراپی که انجام می شود، نادرست هستند و بهبود بیمار را به تأخیر می اندازند.

برای مثال، در طی مشاوره فیزیوتراپی، بیمار ممکن است بگوید تشک من، موجب درد کمر می شود. فیزیوتراپیست در کلینیک فیزیوتراپی مجبور می شود در مورد شکل و ظاهر تخت فرضیاتی را ارائه دهد. ولی، در هنگام ملاقات فیزیوتراپی در منزل یا فیزیوتراپی در خانه، فیزیوتراپیست می تواند تختخواب بیمار را کاملاً ارزیابی کند و خوب و مناسب بودن یا نیاز به تعویض داشتن آن را تشخیص دهد. در یک کلینیک فیزیوتراپی، اگر فیزیوتراپیست به اشتباه فکر می کند که تشک خوب است و جایگزین و یا تعویض تشک را توصیه نکند، آسیب دیدگی کمر، حتی ممکن است بدتر شود. بنابراین، دیدن و ارزیابی نکته ای مهم در فیزیوتراپی است.

 • راحتی: برای بسیاری مسائل حرکتی متوسط ​​تا جدی، افراد آسیب دیده باید با آرامش در منزل بمانند و از حرکت کردن جلوگیری کنند. در این موارد و حتی در مواردی با شدت کمتر که مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی از نظر فنی ایمن نیست، باید با یک مرکز فیزیوتراپی مجهز به فیزیوتراپی در خانه تماس گرفت. بنابراین، فیزیوتراپی در منزل برای بیماران مسائل حرکتی راحت تر است.
مطلب پیشنهادی  تجویز ارتز و پروتز در فیزیوتراپی

برای مثال، اگر والدین دارای فرزند خردسال را در نظر بگیرید، متوجه می شوید که قرار ملاقات فیزیوتراپی برای آنها به سادگی نیست. کودکان در کلینیک فیزیوتراپی یا سایر محیط های خارج از منزل به راحتی آرام و قرار ندارند و این موضوع، استرس قابل توجهی را برای بیمار ایجاد می کند. دامنه توجه فیزیوتراپیست کاهش می یابد و باعث ارزیابی، درمان و نتایج با کیفیت پایین می شود. بیماران ناامید می شوند و ناامیدی در بچه ها نیز به مرور زمان افزایش می یابد؛ زیرا والدین نمی توانند کارهای عادی را انجام دهند و یا در حالات بهتر، کارها را با دشواری قابل توجهی انجام می دهند. بنابراین، بسیار راحت تر است که فیزیوتراپی در منزل یا فیزیوتراپی در خانه ترجیح داده شود.

 • بهتر بودن برای افراد معلول: متأسفانه بسیاری از افراد معلول نمی توانند به کلینیک های فیزیوتراپی به راحتی دسترسی پیدا کنند. در حالی که جوامع بین الملل برای بهره مندی از امکانات پیشرفته و تبدیل شدن به یک جامعه فراگیر تلاش می کند، اما بسیاری از ساختمان ها برای معلولان مناسب نیستند. با اینکه پله و فضای تنگ ممکن است برای افراد عادی مشکلی ایجاد نکنند، اما معلولی که با کمک ویلچر حرکت می کند، برای غلبه بر نا مناسب بودن محل رفت و آمد متحمل مشقت زیادی می شود.

مشکلات ساختمان سازی و افزایش تعداد خطرات و موانع احتمالی قبل از ورود به کلینیک فیزیوتراپی باعث شده است که فیزیوتراپی در منزل برای افراد معلول بسیار ساده تر باشد. چرا که بیماران و معلولان در محیطی که بیشترین آشنایی را با آن دارند، می توانند تحرک و کنترل بهتری روی حرکات خود داشته باشند.

 • هزینه مقرون به صرفه تر: اداره یک کلینیک فیزیوتراپی و همچنین داشتن هزینه های نگهداری در نهایت منجر به صرف هزینه های بالا برای مراکز فیزیوتراپی می شود. متأسفانه، این هزینه ها حتی در تعطیلات و دوره های آرام همچنان ادامه دارد. ولی با استفاده از فیزیوتراپی در خانه می توانیم انتظار هزینه مناسب تر و مقرون به صرفه تری داشته باشیم.

فیزیوتراپی در خانه در اهواز

چگونه می توان برای یک جلسه فیزیوتراپی در خانه آماده شد؟

همان طور که می دانیم، جلسات فیزیوتراپی در خانه برای کمک به بیمار و بهبودی سریع طراحی شده است. نکته بعدی این است که فیزیوتراپی در منزل نیز نیاز به شرایط خاصی دارد. در این بخش چند نکته که برای استفاده بهتر از فیزیوتراپی در منزل باید رعایت کنید، آورده شده است:

 • یک مکان مناسب در منزل خود انتخاب کنید که دارای تهویه و نور مناسب باشد و شلوغ و آشفته نباشد؛ زیرا ممکن است فیزیوتراپیست برخی از تجهیزات ورزشی را همراه خود بیاورد.
 • لباس راحت بپوشید. لباسی که در آن حرکت شما راحت باشد؛ زیرا فیزیوتراپیست باید ثبات و حرکت مفاصل شما را ارزیابی کند.
 • با فیزیوتراپیست صحبت کنید و دقیقاً اندامی که درد دارند، ماهیت درد، مدت دست و پنجه نرم کردن با درد و انتظارتان از سطح عملکردتان را به او بگویید. در صورت عدم یادگیری تمرینات نیز سوال بپرسید. همچنین در انجام تمرینات کوشا باشید تا نتایج دلخواه ببینید.

کلینیک فیزیوتراپی

خدمات کلینیک آرنیکا جهت فیزیوتراپی در منزل در اهواز

بهترین مرکز فیزیوتراپی اهواز با تکنیک های اثبات شده، رویکرد استاندارد، مجموعه ای از متخصصین ماهر، تعهد پرسنل و کیفیت خدمات، برای همه نیازهای فیزیوتراپی خودتان و اعضای خانواده تان در اولویت قرار گرفته است. همچنین با استفاده از خدمت جدید مرکز فیزیوتراپی آرنیکا یعنی فیزیوتراپی در منزل می توان از بیشتر خدماتی که در کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا وجود دارد، بهره مند شد.

فیزیوتراپی آرتروز گردن، زانو، کمر، فیزیوتراپی آسیب های نورولوژی شامل MS، پارکینسون، فیزیوتراپی آسیب نخاعی، فیزیوتراپی آسیب ها و صدمات ورزشی و… از جمله خدمات ویژه فیزیوتراپی در منزل کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا در اهواز با استفاده از تکنیک های دستی، طب سوزنی، ورزش درمانی و … است.

فیزیوتراپی در منزل یا فیزیوتراپی در خانه توسط کلینیک فیزیوتراپی آرنیکا در اهواز، توسط فیزیوتراپیست های با تجربه و آشنا با علم روز انجام می شود. بیمار حتی می تواند از طریق لیست پیشنهادی، فیزیوتراپیست خانم و یا آقا انتخاب کند. با فیزیوتراپی در منزل در اهواز، با نگرانی ها و دردسرهای درمان فیزیوتراپی در کلینیک فیزیوتراپی خداحافظی کنید.

فیزیوتراپی در منزل

سوالات متداول

 1. چگونه می توانیم فیزیوتراپی در منزل انجام دهیم؟

فیزیوتراپیست ها اغلب از ورزش به عنوان یک درمان استفاده می کنند. ولی در بعضی موارد شاید چند نمونه از ابزار فیزیوتراپی را به همراه داشته باشند. تمرینات ورزشی مناسب برای بیماری شما، ممکن است کمک زیادی به بهبودی شما کند که شامل اسکات تک پا، پل با توپ، پل تک پا، زانو دو برابر سینه و تمرینات کششی کامل زانو می شود. نکاتی که برای استفاده بیشتر از این تمرینات باید رعایت شود این است که هر تمرین را حداقل 5 بار تکرار کنید و با گذشت زمان این عدد را افزایش دهید.

 1. آیا فیزیوتراپیست می تواند در منزل کار کند؟

اگرچه فیزیوتراپی در منزل راحت تر به نظر می رسد، اما مشاهدات و تجربیات فیزیوتراپیست ها نشان می دهد که فیزیوتراپی در منزل می تواند خطراتی از جمله درد، ناراحتی و آسیب را افزایش دهد که فیزیوتراپیست با در نظر گرفتن آناتومی بدنی فرد، این خطرات را به حداقل می رساند.

 1. چه کسانی به فیزیوتراپی در خانه نیاز دارند؟

معمولاً افراد کم توان برای بهبودی از یک آسیب، جراحی یا بهتر کردن عملکرد بدنی خود، بهتر است فیزیوتراپی در منزل انجام دهند.

 1. انواع مختلف فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی سالمندان، فیزیوتراپی ورزشی، فیزیوتراپی ارتوپدی و فیزیوتراپی کودکان

 1. فیزیوتراپی چگونه می تواند به شما کمک کند؟

فیزیوتراپی می تواند تسکین درد را تسریع کرده و سفتی گردش خون را بهبود بخشد. همچنین کمک می کند تا حرکت قسمت های مختلف بدن به حالت صحیح خود برگردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code